דר' גפשטיין מזמין אתכם לפגישת ייעוץ ואבחון מקצועי ללא עלות!

מלאו את הפרטים וקבלו אבחון רפואי מלא הכולל צילום ובדיקה ללא עלות:

דר' גפשטיין מנהל מרפאת שיניים רב תחומית המתמקדת בהשתלת שיניים.
עם ניסיון של 27 שנים ברפואת שיניים ו-20 שנות ניסיון בהשתלות שיניים, לרבות שיקומי פה מלאים, פרוצדורות כירורגיות מורכבות ומאות רבות של השתלות שיניים ביום אחד.

המלצה של חיה בן ניסים:

המלצה של סיימון:

המלצות על ד"ר גפשטיין:

כתרים

כחלק מתהליך שיקום הפה, בקליניקה של ד"ר גפשטיין תקבלו שירות מקיף בכל הקשור למדידה, ייצור ובניית כתרים של הפה. לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ עם ד"ר גפשטיין ללא תשלום וללא התחייבות, מלאו את טופס צור קשר ונציג יחזור אליכם בתוך 24 שעות.

כתרים

בנייה וייצור של כתר מושלם היא תלוי הרופא השיניים המטפל, שנות ניסיונו, מומחיות, ומקצועיותו. בקליניקה של ד"ר גפשטיין תקבלו טיפול יסודי מקיף ומקצועי מרופא שיניים מומחה לשיקום הפה אשר יבצע התאמה מלאה בין הכתר לחלל השן היעודית. ליצירת קשר חייגו 052-8908940 ונשמח לתאם לכם פגישת ייעוץ חינם.

כתר השן הוא החלק בשן אשר אותו ניתן לראות. זהו החלק המכוסה אמייל והבולט מהחניכיים. כתר הנו שמו של תחליף מלאכותי לכותרת הטבעית. כתר מותקן בדרך כלל במקרה של נזק חמור לשן.

הכנת והתקנת הכתר מתבצעת בכמה שלבים:

במקרים רבים מתבצע לפני הכנת הכתר מילוי של השן הפגועה באמצעות סתימה, זאת כדי להעניק בסיס מוצק וטוב יותר לכתר. רופא השיניים קודח בשן הפגועה ומסיר מעט ממנה, זאת כדי לעצב בסיס מוצק לכתר, בסיס אליו הכתר יוכל להיצמד (ולהישאר צמוד לזמן רב) באופן מכני, תוך הסתמכות מינימלית על חומר הדבקה. בנוסף, נדרש שהכתר יהיה עבה מספיק כדי שיספק חוזק לשן ולא יישבר; אם השן גדולה מדי, לא ניתן להתקין עליה כתר עבה. רופא השיניים מתעד את צורת השן, זאת לשם עיצוב הכתר. במיוחד נדרש תיעוד מדויק של המשטח העליון של השן, אשר יימצא במגע ישיר עם הכתר. תיעוד צורת השן נעשה באמצעות תבנית פלסטית המונחת על השיניים למשך מספר דקות; צורת השיניים מוטבעת בתבנית. רופא השיניים מחליט על הגוון המדויק בו על הכתר להיות. הרופא לוקח בחשבון את גּוֹן השיניים הכללי, ובמיוחד את גון השיניים הסמוכות לשן הפגועה. התבנית הפלסטית נשלחת למעבדה, בצירוף הוראות נוספות באשר לצורת הכתר, צבעו והחומר בו יש להשתמש. במקרים רבים מתקין רופא השיניים כתר זמני, אשר מגן על השן (שעכשיו חשופה יותר, עקב עיצובה באמצעות המקדחה) עד שהכתר הקבוע מוכן, בדרך-כלל בתוך כמה שבועות. הכתר הזמני מודבק לשן באמצעות דבק זמני; דבק זה אינו עמיד במיוחד בפני מים ולחץ, ולעתים קרובות נופל הכתר באופן עצמוני; במקרה זה יש לשוב למרפאה ולהתקינו מחדש. אין להישאר יותר מכמה ימים ללא הכתר, שכן אז זזות השיניים (במיוחד השיניים הסמוכות לשן הפגועה, אשר נוטות לסגור על הפער שנוצר) ושוב אין התבנית והמידות שנלקחו מתאימות. התקנת הכתר- הרופא משתמש בדבק קבוע וחזק במיוחד. לפני ההתקנה מתבצעים ניקוי וייבוש קפדניים של השן הפגועה, כדי שאף דבר לא יבוא בינה ובין הכתר. למרות חוזקו של הדבק, מצופה ברוב המקרים שהכתר יישאר במקומו בזכות התאמתו המושלמת לצורת השן ולפער שבין השיניים הסמוכות. טעות של שבריר המילימטר בהכנת הכתר עלולה להקשות מאוד על התקנתו, להוות מטרד לאדם מטופל או לגרום לכתר ליפול לאחר זמן קצר. אחרי התקנת הכתר (בינתיים ללא דבק) בודק הרופא שהמטופל מרגיש בנוח עם הכתר, ושהכתר אינו לוחץ מדי או מקשה על סגירה מושלמת של הפה. בנוסף למשוב מהמטופל, הרופא משתמש ביריעה דקה המכוסה צבע דמוי דיו. הרופא מניח את היריעה על הכתר (המותקן על השן הפגועה) ומורה למטופל לסגור את הפה מספר פעמים בחוזקה, והצבע נמרח על האזורים הבולטים בכתר. הרופא מעצב מעט את הכתר בעזרת המקדחה ולפי האזורים הצבועים. הרופא חוזר על התהליך עד שהמטופל מאשר שההתאמה מושלמת. התהליך כולו אינו כרוך בדרך-כלל בכאב, למעט שלב הקידוח שלפני הכנת הכתר. במקרים רבים מהווה הכתר שלב אחרון של טיפול שורש אינטנסיבי; טיפול השורש אינו יעיל אם השן נשארת חשופה, והכתר מגן על שורש השן ומשלים את הטיפול.

סוגי כתרים

הכתר הוא יחידה מלאכותית שנועדה להשלים ולתקן מראה ותפקוד של שן בדרך כלל לאחר שנפגעה בצורה קשה, למשל בעקבות ריקבון קשה או שבר לאחר חבלה. בחלק מהמקרים הכתר יהיה החלק האחרון של שיקום שן במצב קשה, לאחר שעברה טיפול שורש ומבנה. המבנה עצמו יכול להיות בורג מתכתי, מבנה יצוק מתכתי או מבנה ללא מתכת כלל (פייברפוסט וקומפוזיט) שהוא המועדף כיום במרפאות רבות, מחזק את השן ומונע סדקים. רוב הכתרים עשויים מחרסינה בחלק החיצוני, ומתכת בחלק הפנימי.

חשוב לדעת בכתר

חשוב לדעת שיש הבדלים באיכות הכתרים עוד לפני שהורכבו בפה, בהתאם לסגסוגת שממנה עשויה  המתכת. ישנן מתכות פשוטות אשר בתנאים של חמצן ורטיבות יחלידו כמו כל ברזל בתנאים אלו, והן מכונות "מתכות לא אצילות", או "מתכות בסיס". מתכות איכותיות יותר הינן מתכות שלעולם לא יעברו החלדה, והן מכונות "מתכות אצילות", כמו למשל פלדיום, זהב, פלטינה וטיטניום. ככל שאחוזי המתכת האצילה בכתר יהיו גבוהים יותר, הכתר נחשב איכותי יותר ובעל פחות סיכוי לעבור החלדה. כמובן שכתר שבו יש יותר מתכת אצילה יהיה יקר יותר ואיכותי יותר. כתר שהמתכת בו תעבור החלדה, יגרום לדלקת חניכיים כרונית, בגלל שפירורי המתכת שמחלידים ומתפוררים יצטברו בחניכיים ויהוו מוקד דלקתי. כתרים זולים מאוד אשר יחלידו מתחת לחרסינה עלולים לגרום לאחר מספר שנים לנסיגת חניכיים, הופעת פס כהה בחניכיים (בגלל פירורי המתכת), חשיפה של שולי הכתר, ואף ייתכן ריקבון מחדש מתחת לכתר בגלל חדירת החיידקים לשן מחדש. בשנים האחרונות תופסת תאוצה רפואת שיניים ללא מתכות, ובהקשר זה כתרים ללא מתכת. הכתרים במשפחה זו עשויים מזירקוניה וחרסינה עליהם, או חרסינה דחוסה, או זירקוניה טהורה. כתרים אלו נחשבים לאיכותיים ביותר, ומיוצרים בעזרת סריקה דיגיטלית ומחשב להשגת דיוק וחוזק, וכן מראה טבעי יותר של הכתר.

כתרים ללא מתכת

*כתר זירקוניה וחרסינה – הבסיס הוא זירקוניה, והחלק החיצוני הוא חרסינה *כתר חרסינה דחוסה – הכתר עשוי 100% חרסינה מחוזקת *כתר זירקוניה טהורה / מונוליטית – הכתר עשוי 100% זירקוניה, חזק ביותר, מתאים במיוחד לשיניים אחוריות

כתר חרסינה (ללא מתכות)

כתר חרסינה ללא מתכות זהו כתר העשוי מחרסינה בלבד ללא תמיכת מתכת כלל כל גבי כיפה מזירקוניה בצבע השן. יתרונו התפקודי הוא בכך שהחרסינה אינה מגרה את החניכיים ומתאימה מבחינה ביולוגית באופן מושלם. בנוסף, מדובר בזירקוניה שהינו חומר חזק ועמיד לאורך שנים, כמעט כמו חומר השן המקורי. יתרון נוסף וברור לכתר חרסינה ללא מתכות הוא התוצאה האסתטית המצוינת שלו. צבע החרסינה מתאים במדויק לצבע המקורי של השן וניתן להתאימה לשיניים הסמוכות ולצבע כללי של השיניים. כתר זירקוניה מתאים בעיקר לשיניים הקדמיות, שם נודעת חשיבות רבה לאסתטיקה. חיוך של שיניים מחרסינה בלבד מחקה באופן מושלם לחיוך עם שיניים רגילות, יפות ולבנות.

אז מהו כתר לשיניים ? כתר לשיניים זה טיפול שרופא השיניים
מציע כנגד התפוררות של שן על ידי חומר ייעודי מוקשח שיוקשח
מסביב לשן ועל השן המתפוררת בשביל להחזיר אותה למצבה
המקורי והטבעי בשביל שתמשיך לתפקד בצורה תקינה ופשוט
למלא את תפקידה ללא כאב וללא ריקבון . המחירים של כתרים
לשיניים מושפעים ישירות מהחומר ממנו עשוי הכתר , מושפעים
מאוד מהמרפאה בה יבוצע הכתר , כי אם הרופא המבצע בה
הוא מומחה בעל ניסיון אז המחיר יתייקר כמובן כי הניסיון הוא
פקטור משמעותי בדרך אל הכתר המושלם . המחיר תלוי גם
בכמות החומר שיצטרכו לעשות ממנו את הכתר גם ובטיפול
התומך והנלווה לכתר במידת הצורך .

קיימים כמה סוגים של כתרים הכתרים הבסיסיים בעיקר הם כתרים
העשויים מחרסינה כציפוי על מתכת ידידותית לגוף וישנם כתרים
שעשויים בכולם ממתכת מסוימת . ישנם כתרים שעשויים מזירקוניה
שהם הכתרים האיכותיים ביותר אולי היום הן בגלל הביצוע המדויק
והגמישות המדויקת שאפשר לבצע על ידה את השחזור המלא של
השן שרוצים לייצר . כתרי זירקוניה מחזיקים לאורך זמן רב יותר גם
ובצורה הטובה ביותר בצבע הטוב ביותר ובאיכות הטובה ביותר מבין
כל סוגי שאר הכתרים .

השתלת שיניים מוצלחת תלויה מאוד במצבו הבריאותי של האדם
ואורך חייו . ישנם חולים מסוימים כמו חולי סוגרת או אנשים שנוטלים
מדללי דם , חולי אוסטאופורוזיס , אנשים שעישנו סיגריות שנים רבות
ונקראים "מעשנים כבדים" , אנשים ששותים אלכוהול באופן קבוע
או במקרים מסוימים אפילו אפשר להכניס לקטגוריית האנשים שלא
מומלץ להם לעבור השתלת שיניים רגילה אנשים ששתו באופן קבוע
עד למועד הטיפול אולי אפילו . אבל אל דאגה ישנם טכניקות ושיטות
השתלה כמו השתלה בזאלית שמסוגלת מאוד לפסוח על חלק לא
קטן מבעיות מסוגים אלה .

לתיאום פגישת ייעוץ וצילום מקיף ללא עלות:

מלאו את הפרטים וקבלו אבחון רפואי מלא הכולל צילום ובדיקה ללא עלות:

רוצים לחסוך מעל 50 אחוז על הטיפול?
מלאו את הפרטים וקבלו בדיקת התאמה ללא עלות וייעוץ מקצועי בחינם!
קבל הטבה מיוחדת!

קבלו את המחירים הטובים ביותר לכל סוגי הטיפולים
 ובדיקת אבחון ללא עלות!

 
מלאו את הפרטים וקבלו בדיקת התאמה ללא עלות!
Call Now Button דילוג לתוכן